PROZKOUMEJ

Aktivity okolo vody

Našli jsme 12 aktivit

VÝLETY U VODY

Památky, zvířata a přírodní úkazy? Všechno máme!

Jestli jsi ještě nezavítal na Karlův kámen, tak to je jako bys ani na žádným českým hradě nebyl! Jeho siluetu dokážou bezpečně identifikovat i Eskymáci na severním pólu. Vyraz na tenhle majestátní hrad, co tak pyšně drží stráž nad krajinou Českého krasu, protože sem se budeš chtít pravidelně vracet.
Uložit na později
Zázračný park plný divů, to je Mirakulum. Není to žádné přehánění, protože přesně tohle znamená název místního ráje všech dětí. Zažij říši divů na vlastní kůži a budeš zírat stejně jako Alenka. To platí pro děti i dospěláky, každý si tu najde svoje.
Uložit na později
A cenu za nejlepší křišťálový výrobek získává… Nižborská sklárna Rückl za svou křišťálovou sošku Českého lva. Přijď nahlédnout do pece pod křídly čápa a zjisti proč.
Uložit na později
Jeho jméno si šeptají v kuloárech filmového průmyslu po celém světě. Na Křivouš se alespoň jednou v životě podíval snad každý fanda českých a zahraničních filmů, aniž by si to uvědomoval. Patříš mezi ně?
Uložit na později
Na kolik našich zámků můžeš dorazit na lodi? A nemluvíme teď o výletních lodích, ale o poctivých českých kánoích. Nečekej žádný fádní zámek s růžovým nebo loveckým salónkem. Zdejší hravé expozice a tematická muzea budou bavit každého muflona, který sem zavítá po vodě i po souši.
Uložit na později
Nevadí, že vodáctví nevzniklo u nás. Ale jedině my, Češi, jsme dokázali z obyčejného sportu vytvořit kultovní tradici s celou řadou zvyků, rituálů a vlastním slangem. To vše okořeněné nemalou špetkou romantiky a volnosti v divoké přírodě. Takže, kde jinde hledat vodácké muzeum než právě u nás, ve středních Čechách.
Uložit na později
Nic pořádného jsme neulovili.
Zkus to znovu...

mapa

Přehled vodních cest

Vpluj tudy
Nenech si už uplavat žádné novinky.
Stačí zadat tvůj e-mail a budeš vědět jako první, kde se co šustne.