Tohle muzeum kotví ve středočeské obci Veletov, kousek od Kolína, ale třeba i Kutné Hory. Výlet můžeš spojit s návštěvou Chrámu sv. Barbory nebo třeba Galerií Středočeského kraje GASK. Tam teprve uvidíš umění! A víš třeba, že Československá námořní plavba měla vlastní poštovní známky a zároveň vlastní lodní poštu? Ne? Tak nastav kurs směr muzeum Veletov, ať ti další info neuplave.
Bez práce nejsou koláče? Ale námořní lodě bez moře jo!
Tohle muzeum je vlastně trochu bizár, protože ho najdeš skoro v samotném středu Evropy, kousek od Kolína. To prakticky znamená, že dál od moře už skoro být nemůže. Nemusíš se teď ani chytat za hlavu, že ti na zemáku něco uniklo – moře opravdu nemáme. Takže, jak to teda je? Vlastně je to celkem jednoduchý, ale o to zajímavější. Historie naší námořní plavby sahá až do období vzniku Československa a hodně cool je fakt, že ve své době byla Československá námořní plavba druhou největší flotilou na světě z vnitrozemských států po Švýcarsku. Prostě jedna perla za druhou! O tom se právě víc dozvíš v samotném muzeu, kde se od historických artefaktů a kuriozit dostaneš až k současné plavbě u nás. Prozkoumáš taky suvenýry, které si vozili námořníci ze svých cest. Tohle muzeum je ale hlavně o příbězích, takže komentovaná prohlídka ti ještě víc přiblíží, jak to s tou naší námořní plavbou vlastně celé bylo.
Už teď chceš o našem českém námořničení vědět víc, co? Tak sem zapluj! Na palubu tě tu vezmou vždycky o víkendu a o státním svátku od desíti do pěti. Jestli to do víkendu nevydržíš, nebo chceš vzít větší partu i jindy, zavolej muzejnímu kapitánovi, určitě to vymyslíte i nějak jinak. Stejně tak mezi říjnem a začátkem května, mimo sezónu tu prostě mají plachty stáhnutý. Ale volej, nějaký termín se v lodním deníku vždycky najde.